Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall äga och förvalta aktier och tillgångar samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 362 | 976 | 67 778 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -14 659 | -134 790 | 66 708 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -38 449 | -385 597 | 37 441 |
| Årets resultat (tkr) | -39 473 | -385 700 | 37 441 |
| Summa tillgångar (tkr) | 541 | 263 448 | 500 998 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 362 | 976 | 67 778 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -14 659 | -134 790 | 66 708 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -38 449 | -385 597 | 37 441 |
| Årets resultat (tkr) | -39 473 | -385 700 | 37 441 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 262 908 | 500 517 | |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 541 | 539 | 481 |
| Tillgångar (tkr) | 541 | 263 448 | 500 998 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | -391 737 | -352 265 | 33 435 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 374 | ||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 391 722 | 527 411 | 448 960 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 557 | 88 301 | 18 228 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 541 | 263 448 | 500 998 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -620.6% | -13810.5% | 98.4% |
| Soliditet | -72409.8% | -133.7% | 6.7% |
| Kassalikviditet | 97.1% | 0.6% | 2.6% |
Santa Fe Intressenter AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Lz Equity Holdco 1 AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-06.
Bolaget skall äga och förvalta aktier och tillgångar samt bedriva därmed förenlig verksamhet.